Waldemar Śpiewak - ZnanyLekarz.pl

Lek. med. Waldemar Śpiewak

Pulmonolog
Lek. med. Waldemar Śpiewak ukończył  w 1985 roku Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. W roku 1990 zdobył specjalizację  I-go stopnia (choroby wewnętrzne), a w roku 1992 specjalizacja II-go stopnia (choroby płuc), z wyróżnieniem.Listopad / grudzień 1995r.  staż zawodowy w Washington University School of Medicine w St.Louis (USA) w zakresie transplantologii płuc (szpital Barnes’a – wiodący na świecie ośrodek w przeszczepach płuc, 9 miejsce w rankingu najlepszych szpitali w USA ), 2001r. szkolenie w Klinice pulmonologii w Bad Lippspringen w zakresie diagnostyki i leczenia zaburzeń oddychania w czasie snu.Poza tym : szkolenie w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie w zakresie diagnostyki i leczenia zespołu bezdechu śródsennego, liczne kursy, zjazdy i konferencje (w tym międzynarodowe, m.in. 4 Central European Lung Cancer Conference Gdańsk 1996r., 7 Światowy Kongres Bezdechu Śródsennego w Helsinkach w 2003r., 5 Europejski Zjazd Alergologiczny. w Bad Lippspringen w Niemczech, Pierwszy kongres Światowego Towarzystwa Medycyny Snu Berlin w 2005r.), z zakresu astmy, gruźlicy, przewlekłej choroby obturacyjnej, raka płuc, onkologii klinicznej, zespołu bezdechu śródsennego. Praktyka zawodowa:
  • 1985 - 1988 ZZiSS WUSW w Szczecinie - młodszy asystent w oddziale chorób wewnętrznych,
  • 1988 - 1991 Wojewódzki Szpital Ftyzjo – Pulmonologiczny (póżniej Specalistyczny Szpital im. Prof. A. Sokołowskiego) w Szczecinie asystent w oddziale III chorób płuc,
  • 1991 - 1999 j.w. asystent, starszy asystent, od 11.1996r. zastępca Kierownika Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy PAM.
  • od marca 1999 ponownie w oddziale III Szpitala w Zdunowie w efekcie likwidacji Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy przez PAM, na stanowisku zastępcy ordynatora.
  • od października 2001 twórca i kierownik pracowni Bezdechu Śródsennego w ramach oddziału III chorób płuc w Zdunowie.
  • od lutego 2011r. kierownik Poradni Gruźlicy i Chorób Płuc w Zdunowie ( obecnie część SPWSZ w Szczecinie, Arkońska 4).
  • W międzyczasie praca w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym, PSK 1 ( kształcenie lekarzy rodzinnych ), półroczny rejs w charakterze lekarza okrętowego w „ Transoceanie”, praca w „Medical-Expres” (Ratownictwo Falck), konsultant w zakresie chorób płuc w PSK 2 na Pomorzanach, konsultant SPWSZ w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej w zakresie chorób płuc.
 

Godziny przyjęć

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątekSobota
14 30-16 3010 - 12 00